Otok Krk Bodulka
Otok Krk Merlin
Otok Krk Grad Krk
Novo: 14.12.2018  u  11:38

Otok Krk › Vijesti › Gradske vijesti › Sport › Ela i Ana Znaor druge na taekwondo turniru u Zagrebu

Najnoviji videi

Otok Krk Klapa Zvonimir, Baška Klapa Zvonimir,…
Otok Krk Vrbnik - nad morem priča Vrbnik - nad morem…
Vrbnik - nad morem…
Otok Krk LOVREČEVA U KRKU LOVREČEVA U KRKU
Film je sniman 2010…
Otok Krk Otok Krk - odmor za dušu Otok Krk - odmor…
"..I kome da kažem…
Recepti
Mrki mufini - Otok Krk, otok-krk.org Mrki mufini
Ljubitelji gorke čokolade…
Zelene rajčice i lučice u octu - Otok Krk, otok-krk.org Zelene rajčice i lučice…
Simpatične male zelene…
Rajčice punjene paštetom i mozzarellom - Otok Krk, otok-krk.org Rajčice punjene paštetom…
NISMO MI SAMO IZNAJMLJIVAČI

Ako želite postati iznajmljivač, a neznate kako i odakle početi, ovdje ćete pronaći potrebne informacije

A sva svoja pitanja šaljite na

otokkrk.org@gmail.com

NA DANAŠNJI DAN

Digitalna multimedijalna karta

kulturne baštine otoka Krka.

PLOVIDBENI RED BRODSKE

linije Crikvenica - Šilo od 22. listopada 2018. do  30. travnja 2019.

SPONZORI CD-a

AUTORSKA ČAKAVSKA POEZIJA OTOKA KRKA

03

04.2013

Sestre Ela i Ana Znaor su osvojile druga mjesta na međunarodnom turniru „Plemeniti taekwondo turnir Zaprešića“ koji je održan u zagrebačkoj športskoj dvorani „Sutinska vrela“.
Ela i Ana Znaor druge na taekwondo turniru u Zagrebu00-NASLOVNA-Lucija Polović-Ela Znaor, Sutinska vrela 24.3.2013

Tekst i foto: P.Z.

Ela Znaor je nastupila među starijim kadetkinjama u skupini do 37 kg. Tamo je bilo 10 natjecateljica. Njezina protivnica u četvrtini finala je bila Lucija Polović iz Duge Rese koja je prije toga u osmini pobijedila Zagrebčanku Luciju Cvjetko 11:2. Ela je krenula vrlo samouvjereno i odmah povela. Ubrzo je ostvarila prednost od 12 bodova i borba je bila gotova već u prvoj rundi pri rezultatu 12:0. U polufinalu je Elina protivnica bila Nikolina Žgela iz karlovačkog kluba “Banija Pandas” koja je prethodno pobijedila Patriciju Maršanić iz Pušće 6:2. Kao i u prvoj borbi, Ela Znaor je silovito krenula visokim nožnim udarcima i odmah povela 9:0. Nakon toga je uslijedila još jedna takva serija u kojoj je Ela snažno pogodila Nikolinu u glavu i to je bio prekid. I ova borba je završila u prvoj rundi nokautom uz bodove 12:0. Finalni meč je bio protiv odlične Pike Šuc iz Slovenije s kojom se Ela već borila prije mjesec i pol. Tad je Ela povela 9:0, ali je na kraju Ljubljančanka slavila rezultatom 18:16. I ovaj put je bilo slično. U jednom trenutku je Ela vodila sa 7 bodova prednosti, ali je do kraja druge runde Pika izjednačila na 11:11. Uslijedio je produžetak borbe na tzv. „zlatni bod“ u kojem je iskusnija Slovenka prva uspjela pogoditi nogom u Elin zaštitni prsluk i tako je izvojevala pobjedu. Ela je osvojila srebrnu medalju, a Pika Šuc je uz zlatno odličje zauzela prvo mjesto u poretku među 59 kadetkinja do plavog pojasa.

Ana Znaor je nastupila među seniorkama do 67 kg. U polufinalu se borila protiv Mateje Serdarušić iz Knina koju je pobijedila 7:6. Nakon toga je u finalu izgubila od temperamentne Marije Štetić iz zagrebačkog kluba „Dubrava“ rezultatom 13:17. Štetić je u svom polufinalnom meču nokautirala Talijanku Valentinu Milu pri rezultatu 8:0. Ana je imala ozlijeđen nožni palac od prošlotjednog turnira u Nizozemskoj pa nije u potpunosti pokazala svo svoje umijeće. Ipak, nema razloga za nezadovoljstvo. Ovaj turnir je odlično poslužio za stjecanje dodatnog iskustva u taekwondu jer Ana sljedeći vikend nastupa na vrlo jakom turniru u Belgiji.

Sestre Znaor su u taekwondou članice kluba „Pantera“ iz Zagreba. Njihova trenerica je Erna Bjažić. Na turniru u Sutinskim vrelima je nastupilo 878 natjecatelja koji su se nadmetali čitav dan na 11 borilišta, a klub „Pantera“ je u ukupnom poretku zauzeo peto mjesto među 84 kluba.